Cao ’21: denk mee!

De handtekening onder het vroegpensioenakkoord is nog niet droog of we kijken alweer vooruit. Op 1 januari 2021 loopt de huidige cao 2018-2020 af. Deze kent een forse looncomponent maar ook veel organisatie-onderwerpen. Zo waren er een loonstijging van 8,23% in drie jaar en 800 euro aan uitkeringen.

 

Daarnaast zijn er afspraken gemaakt over gegarandeerde loopbaanpaden voor de schalen 6-8, en niveau 5/6. Andere onderwerpen betroffen herbezetting RPU, invoering LFU, aangepast takenpakket aantal jaren voor AOW en afspraken over aanpak van capaciteits, werk en roosterdruk.

Veel elementen uit de cao zijn inmiddels uitgevoerd of naderen de finale afronding.

De coronotijd raakt ook de voorbereiding voor ons komende cao-proces. In ieder geval in praktische zin: er zijn minder fysieke bijeenkomsten voor overleg en brainstormen mogelijk. Maar ook in inhoudelijke zin. Waar gaan we op in zetten, wat is reëel? Moeten we mee laten wegen dat we als ambtenaar tijdens recessies baan - en inkomenszekerheid hebben en dit keer een bescheiden inzet op tafel leggen? Of heeft deze crisis aangetoond dat de hulpdiensten onmisbaar en ondergewaardeerd zijn...

Als het gaat om secundaire arbeidsvoorwaarden; wat nemen we mee uit deze coronatijd. Wordt thuiswerken een recht of blijft het een gunst. Welke vorm van leiderschap hoort daarbij, wat betekent dit voor loopbaanpaden en eventuele vergoedingen voor het inrichten van een thuiswerkplek?

Inmiddels is voor onze vereniging Equipe ook een Position Paper in de maak. Deze gaan we komende maanden met onze leden bespreken. Hoofdthema’s voor onze vereniging zijn/blijven: leiderschap, ontwikkeling in en van de organisatie, vitaliteit en een flexibele politieorganisatie.

Deze thema’s worden nog worden omgezet in concrete acties voor onze vereniging.

Kortom, vragen genoeg. En bij deze stel ik ze aan jullie. Heb je een opvatting over bovenstaande, danwel concrete ideeen voor een cao-inzet, laat het ons weten. Dit kan naar Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.


Nieuwsoverzicht