Politie voorlopig op volle sterkte inzetbaar

Het is niet waar dat de inzetbaarheid van de politie in het weekend van 27-28 november al minder groot zou zijn door vakbondsacties. Dat bericht deed/doet de ronde via sociale media, maar is totaal ongegrond. De op donderdag 26 november aangekondigde stiptheidsacties en werkonderbrekingen zullen op afzienbare termijn van start gaan, maar de voorbereidingen vragen nog enige tijd. Laat je dus niet misleiden door dit fake news, aldus de bonden.

 

Zoals bekend houdt de nationale politie rekening met sociale onrust in de vorm van spontane demonstraties en mogelijk rellen nadat het kabinet vanavond opnieuw een verscherping van de coronomaatregelen heeft afgekondigd. Vandaar dat het korps de inzetbare sterkte voor de komende dagen maximaal heeft opgeschaald.

Het is ondenkbaar dat wij onze leden in zo’n gespannen situatie zouden oproepen tot acties, aldus de bonden. Dat zou in strijd zijn met ons verantwoordelijkheidsgevoel en het plichtsbesef van onze leden. Die zouden aan zo’n oproep ook gewoon geen gehoor geven.


Nieuwsoverzicht